Artykuły
Gorące tematy
Aktualności

Wywiad z P. Katarzyną Smółko - uczestniczką kursu Pracownik administracyjno-biurowy

Wywiad z P. Katarzyną Smółko – uczestniczką kursu Pracownik administracyjno-biurowy


Była Pani uczestniczką szkolenia "Pracownik administracyjno - biurowy". Czy uważa Pani, że ukończenie kursu może wpłynąć na pozyskanie pracy przez Panią i dlaczego?


Uważam, że ukończenie kursu "Pracownik administracyjno - biurowy"  może w dużym stopniu wpłynąć na znalezienie pracy. Powyższy kurs obejmuje szeroki wachlarz zagadnień związanych z profesjonalną obsługą biura.

Składa się na to wiedza teoretyczna, przekazywana przez osoby szkolące w ciekawy i przystępny sposób. Dodatkowo wiedza ta jest często utrwalana poprzez praktyczne zajęcia tj.  wypełnianie wszelakiej dokumentacji biurowej, zadania w parach i w grupie, symulacje trudnych sytuacji z jakimi możemy się spotkać w miejscu pracy oraz ich rozwiązań. Dużym atutem kursu są praktyki, na których w jeszcze większym stopniu można utrwalić zdobytą wiedzę, spraktykować ją, jak również zdobyć inne, nowe doświadczenia w pracy biurowej. Ważnym elementem jest też możliwość odbycia dodatkowego kursu pierwszej pomocy. Całość sprawia, że możemy czuć się pewnie aplikując na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego.


Czy umiejętności uzyskane na kursie uważa Pani za przydatne w pracy? Jeżeli tak to jakie?


Moim zdaniem umiejętności uzyskane na kursie mogą być jak najbardziej przydatne w pracy. Miałam możliwość przekonania się o tym osobiście na praktykach. Najbardziej potrzebna okazała się wiedza z wypełniania, kompletowania i segregowania dokumentacji; czynności związane z obsługą korespondencji e-mailowej i tradycyjnej; obsługa urządzeń biurowych takich jak kserokopiarka, skaner, bindownica, faks. Dzięki wiedzy zdobytej na ten temat na kursie, wykonywanie powierzonych mi zadań nie sprawiało mi problemu, było efektywne i z korzyścią dla obu stron.


Co jest mocną stroną kursu organizowanego przez EFIS?


Uważam, że mocną stroną kursu organizowanego przez EFIS jest możliwość odbycia praktyk w firmach. Daje to nam możliwość zobaczenia jak w rzeczywistości wygląda praca administracyjno - biurowa, jaki obejmuje zakres zadań i obowiązków, jak również pozwala nauczyć się wielu nowych rzeczy, które wykonywane są w danej firmie. Często taka praktyka może być początkiem dłuższej współpracy kursanta z daną firmą.
 

 
Partnerzy© 1999-2011 Copyright BV Sp. z o.o.
All rights reserved.